GALİBA SEN BENİ TANIYAMADIN…SEN BİLİYOR MUSUN BEN KİMİM?

GALİBA SEN BENİ TANIYAMADIN…SEN BİLİYOR MUSUN BEN KİMİM?

Bir defasında Mitrab, Muhalleb’i işlemeli bir cübbe içinde kibirlenerek yürürken gördü.

Mitrab:

İşte bu yürüyüş, Allahü Teala’nın sevmediği bir yürüyüştür, dedi.

Muhlleb:

Sen galiba beni tanıyamadın? Sen biliyor musun ben kimim? dedi.

Mıtrab cevaben:

Tanırım. Nasıl tanımam? Evvelin Nutfe, ahirin ise cife, bu iki hal arasında ise karnını yarsak, bağırsaklarından bir sepet pislik çıkar, dedi.

Bunu dinleyen Muhalleb, sallanmayı bırakarak tabii halde yürüyüşle oradan ayrıldı.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.
avatar

Recep Ali TOPÇU hakkında

1981 yılında Bursa'da inşaatçılık ve ayrıca nalburiye malzemeleri satışı yapan babasının yanında çalışma hayatına başladı. İş ve üniversite yaşamını birlikte yürüterek, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini 1983 yılında bitirdi. Banyo ve mutfak armatürleri sanayiciliği yanında gönül vermiş olduğu su ve su kültürü üzerine koleksiyon yapmaktadır. Bu yolla su sevdirmeyi, su kültürünü günümüze ve geleceği taşımayı amaçlamaktadır. Girişimcilik, su ve su kültürü, hayatı anlamak/anlamlandırmak konularında heybesinde biriktirdiklerini üniversitelerde, sivil toplum kuruluşlarında paylaşlamaktadır. Su ve Hamam Kültürü’ne ait kurumsal yayınları yanında, basılmış “Adam Gibi Adam Olmak” isimli bir kitabı vardır. İstanbul’da ikamet etmekte ve İngilizce bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>